۸ روش برای پیشگیری از بروز زخم بستر

زخم فشاری یا همان زخم بستر، یکی از شایع ترین زخم ها در بین افرادیست که مدت زمان زیادی را در بستر می گذرانند. یکی از مهم ترین مراقبت ها در رابطه با این افراد، انجام عملیات لازم برای پیشگیری از زخم بستر یا زخم فشاری می باشد.

با آگاه شدن از این عملیات می توان به طور چشمگیری از بروز این نوع زخم ها جلوگیری کرد.

 

8 روش برای پیشگیری از بروز زخم بستر

 

ارزیابی ریسک

درمانگر زخم می تواند به وسیله ابزارهای ارزیابی خطر، مانند مقیاس braden، خطر ابتلا فرد به زخم بستر را تشخیص و ارزیابی کند. لازم است بدانید که ارزیابی میزان خطر در پیشگیری و درمان به موقع زخم فشاری، بسیار ضروری است.

بازرسی پوست

یکی دیگر از مهم ترین روش های پیشگیری از زخم فشاری، بررسی کردن منظم پوست بیمار می باشد. در بررسی پوست، می توان علائم قبل از بروز زخم را تشخیص داد. از علائم مهم بروز زخم می توان به گرم بودن پوست و تورم ناحیه ای که مستعد زخم شدن است، اشاره کرد.

مراقبت از پوست

تمیز نگه داشتن پوست بیمار می تواند به جلوگیری از بروز زخم بستر کمک کند. توجه داشته باشید که پوست بیمار باید به آرامی خشک شود و از هر گونه مالش و یا اصطحکاک پوست، خودداری شود.

 


کلینیک تخصصی درمان زخم دکتر مشتاق به همراه کادر تخصصی خود در زمینه درمان انواع زخم ها، از جمله درمان زخم بستر، درمان زخم عفونی، درمان زخم پای دیابتی ، درمان زخم سوختگی با پشتوانه ای قوی از تجربه و تخصص همکاران و اساتید دانشگاهی در خدمت شما هموطنان عزیز می باشد.


رطوبت

عرق کردن بدن بیمار و همچنین بی اختیاری در ادرار، می تواند سبب رطوبت بیش از حد پوست شود. این رطوبت می تواند پوست را در برابر عوامل خطر، آسیب پذیرتر کند. مهم است اقدامات لازم برای جلوگیری از آسیب های مرتبط با رطوبت پوست، انجام گیرد.

تغذیه

تغذیه مناسب و سالم برای پیشگیری و بهبود زخم فشاری یا زخم بستر، بسیار مهم و ضروری است. رژیم غذایی بیمار باید به طور مرتب توسط پزشک بررسی و مورد ارزیابی قرار گیرد و هرگونه نیاز غذایی بیمار باید مورد بررسی قرار گیرد. یکی از مهم ترین بخش های جلوگیری از زخم بستر، پیشگیری از خشک شدن بدن بیمار و مصرف میزان مناسبی از مایعات است.

موقعیت

موقعیت بدن بیمار باید برای پیشگیری از زخم بستر، همواره مورد توجه قرار گیرد.

تغییر مکان

لازم است بدانید که برای پیشگیری از فشار زیاد بر روی قسمتی از بدن، همواره باید بیمار را تشویق به تغییر موقعیت بدنی کنید. اگر که بیمار شما نیازمند به کمک برای تغییر حالت است، با در نظر گرفتن راحتی و توانایی بیمار، مکان وی را تغییر دهید.

تجهیزات توزیع فشار

تجهیزات زخم بستر دارای دو وظیفه اصلی می باشد: توزیع مجدد فشار و ایجاد آسایش برای بیمار. تشک ها و صندلی های مخصوص زخم فشار، بایستی به کاهش فشار خون برای پیشگیری از بروز زخم فشاری، کمک کنند.

 

برخی از خدمات کلینیک زخم دکتر مشتاق، کلینیک درمان زخم خوب در تهران:

کلینیک درمان زخم دکتر مشتاقمشاهده نوشته ها

Avatar for کلینیک درمان زخم دکتر مشتاق

کلینیک درمان زخم مشتاق با پشتوانه‌ای قوی از تجربه و تخصص همکاران و اساتید دانشگاهی در خدمت شما هموطنان عزیز می‌باشد.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *