منوی سایت

پیشگیری از بروز زخم پای دیابتی

بیماری دیابت به این معناست که شما دچار قند خون بالا هستید. ابتلا به دیابت به مدت طولانی و همچنین کنترل نکردن دیبات، می تواند سبب آسیب به اعصاب بافت و رگ های خونی شما شود. از دست دادن احساس در پاها یکی از شایع ترین آسیب های عصبی در پی بیماری دیابت محسوب می شود.

 

پیشگیری از بروز زخم پای دیابتی

 

در اکثر مواقع ممکن است همه چیز از یک برش کوچک یا یک تاول شروع شود. شما ممکن است در روزهای اول هیچ حس دردی نداشته باشید. اما همین زخم و برش کوچک می تواند باعث زخم مزمن و زخم عفونی شود. حتی در موارد جدی تر ممکن است منجر به قطع عضو نیز شود.


⇐ کلینیک تخصصی درمان زخم دکتر مشتاق به همراه کادر تخصصی خود در زمینه درمان انواع زخم ها، از جمله درمان زخم بستر، درمان زخم عفونی، درمان زخم پای دیابتی ، درمان زخم سوختگی با پشتوانه ای قوی از تجربه و تخصص همکاران و اساتید دانشگاهی در خدمت شما هموطنان عزیز می باشد.


 آسیب به رگ های خونی می تواند به این معنی باشد که پاهای شما به اندازه کافی خون، اکسیژن و مواد مغزی دریافت نمی کند. در این حالت اگر پاهای شما دچار جراحت و یا عفونت شود، می تواند عوارض سختی را در پی داشته باشد. پس کنترل و بهداشت مداوم پاها، عملی بسیار جدی به شمار می رود.

پیشگیری از زخم پای دیابتی

لازم است بدانید که شما می توانید از بروز زخم در پاها پیشگیری کنید. اولین مرحله برای این موضوع، کنترل کردن سطح قند خون است. مرحله بعدی رعایت بهداشت پا می باشد:

  • پاهای خود را هر روز بررسی کنید.
  • هر روز پاهای خود را بشویید.
  • از تمیز بودن جوراب و کفش خود اطمینان حاصل کنید.
  • ناخن های پای خود را به طور مرتب اصلاح کنید.
  • در تمام مواقع به هنگام پا کردن کفش، جوراب بپوشید.
  • از پاهای خود در برابر سرما و گرمای شدید محافظت کنید.

 

برخی از خدمات کلینیک زخم دکتر مشتاق، کلینیک درمان زخم خوب در تهران:

درباره کلینیک درمان زخم دکتر مشتاق

کلینیک درمان زخم مشتاق با پشتوانه‌ای قوی از تجربه و تخصص همکاران و اساتید دانشگاهی در خدمت شما هموطنان عزیز می‌باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09391360116