منوی سایت

مشکلات و بیماری های پوستی در دیابت

بیماری قند خون که اغلب توسط پزشکان به عنوان دیابت شناخته می شود، گروهی از بیماری های متابولیکی را توصیف می کند که در آن فرد دارای گلوکز خون بالا است ( قند خون دارد )، که دلیل آن یا می تواند به خاطر تولید ناکافی انسولین باشد، یا ممکن است به دلیل عدم واکنش سلول های بدن به انسولین باشد. بیماران دیابتی و مبتلا به قند خون بالا معمولا علائمی مانند تکرر ادرار، تشنگی شدید و گرسنگی شدید دارند.

 

مشکلات و بیماری های پوستی در دیابت

 

 

عوارض پوستی دیابت

اگر دیابت داشته باشید، مهم است که از مشکلات بالقوه مرتبط با این بیماری آگاه باشید، و پیش از آنکه مشکلات و بیماری پوستی شما از کنترل خارج شود، به پزشک مراجعه کنید. مشکلات پوستی در دیابت می تواند با تشخیص و درمان اولیه، مدیریت شود.

برخی از مشکلات پوستی در دیابت

اسکلرودرم دیابتی: این بیماری پوستی در حالی که بسیار نادر است، بر افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ تاثیر می گذارد. این بیماری اغلب در گردن و پشت گردن ظاهر می شود. کنترل کردن سطح قند خون، درمان موثر برای این بیماری پوستی محسوب می شود.

ویتیلیگو یا پیسی و لک

این بیماری پوستی بیشتر به دیابت نوع ۱ مرتبط است و رنگ پوست را تحت تاثیر قرار می دهد. در این بیماری پوستی، سلول های خاصی که رنگدانه های پوستی را تشکیل می دهند ( ویتیلیگو )، تخریب می شوند و موجب لک شدن و پیسی پوست می شوند. ویتیلیگو اغلب بر روی قفسه سینه و شکم تاثیر می گذارد. اما ممکن است بر روی صورت در اطراف دهان، بینی و چشم ها دیده شود. اگر دچار این بیماری پوستی هستید، استفاده از ضد آفتاب با SPF 30 و یا بالاتری برای جلوگیری از آفتاب سوختگی ضروری است.


⇐ کلینیک تخصصی درمان زخم دکتر مشتاق به همراه کادر تخصصی خود در زمینه درمان انواع زخم ها، از جمله درمان زخم بستر، درمان زخم عفونی، درمان زخم پای دیابتی ، درمان زخم سوختگی با پشتوانه ای قوی از تجربه و تخصص همکاران و اساتید دانشگاهی در خدمت شما هموطنان عزیز می باشد.


مشکلات پوستی در دیابت در پی کاهش جریان خون

آترواسکلروز یا تصلب شرایین

آترواسکلروز یک بیماری جدی است که در اثر کاهش رگ های خونی و ضخیم شدن دیواره های رگ ناشی از انباشته شدن پلاک، بروز می دهد. آترواسکلروز یا تصلب شرایین می تواند رگ های خونی سراسر بدن را تحت تاثیر قرار دهد از جمله رگ هایی که خون را پوست منتقل می کند. زمانی که رگ های خونی که خون را به پوست منتقل می کنند باریک می شوند، به خاطر فقدان اکسیژن ممکن است فرد دچار علائمی مانند ریزش مو، نازک شدن و براق شدن پوست در ساق پا، ضخیم شدن ناخن و بی رنگ شدن پوست شود.

برخی از خدمات کلینیک زخم دکتر مشتاق، کلینیک درمان زخم خوب در تهران:

درباره کلینیک درمان زخم دکتر مشتاق

کلینیک درمان زخم مشتاق با پشتوانه‌ای قوی از تجربه و تخصص همکاران و اساتید دانشگاهی در خدمت شما هموطنان عزیز می‌باشد.

1 پاسخ به مشکلات و بیماری های پوستی در دیابت
  1. سلام سایت خوبی دارید ممنون بابت زحمات


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09391360116