منوی سایت

علائم عفونت زخم جراحی

اکثر اوقات جراحی ها، ممکن است باعث عفونت شود که می تواند اثرات کوچک و یا بزرگ در بدن ایجاد کند. این مقاله به شما در شناسایی عفونت های رایج بعد از عمل های جراحی کمک خواهد کرد. این به شما این امکان را می دهد تا قبل از جدی شدن مشکل، به متخصص مراجعه کنید.

درمان جراحی، معمولا بعد از درمان های دارویی خوراکی و یا داخل وریدی، اغلب به عنوان آخرین راه حل مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال، جراحی اغلب می تواند باعث عفونت شود. اما عفونت بعد از عمل چگونه شناسایی می شود؟ چگونه می توانید متوجه شوید که مشکلات و ناراحتی هایی که بعد از عمل بوجود می آیند، روند بهبود طبیعی نیست و عفونت است؟

 

علائم عفونت زخم جراحی

 

پس از جراحی، بدن ضعیف می شود؛ بنابراین، هر گونه اقداماتی باید انجام شود تا اطمینان حاصل شود که محل عمل در معرض باکتری ها و میکروب های مضر نیست. اگر چه متخصصین اغلب این پارامترها را به خوبی کنترل می کنند، اما در برخی موارد عوارض بعد از عمل مشاهده می شود. این عفونت ها می توانند درد، تورم، التهاب، تغییر رنگ پوست و ضعف را ایجاد کنند.

 

علائم عفونت زخم جراحی کدامند؟

مراقبت های پس از عمل معمولا شامل پاسخ بیمار در جراحی و همچنین کنترل عفونت می باشد. با این وجود، ممکن است عفونت ها با وجود اقدامات محافظتی ایجاد شود. این وضعیت معمولا  چند ساعت پس از آن است که بیمار پس از عملیات کوچک به خانه می رود و اغلب در این مورد افراد نمی توانند تشخیص دهند که آیا زخم آنها در حال بهبود است یا عفونت. به همین دلیل، پیگیری بیماران و مراجعه بیمار به متخصص زخم در اسرع وقت بسیار مهم است.  تشخیص زود هنگام و شناسایی عفونت، شما را از بسیاری از مشکلات محافظت می کند. فقط نکات زیر را مرور کنید و  علائم عفونت زخم جراحی پس از جراحی را یاد بگیرید.

 

علائم عفونت زخم جراحی

 

سردرد و  یا بدن درد

این شایع ترین عفونت بعد از جراحی است، اما اغلب می توان تصور کرد که این امر به دلایل دیگر رخ می دهد. احساس ناراحتی یا درد در محل عمل طبیعی است ، اما اگر بعد از عمل درد شدید یا سردرد دارید، ممکن است به علت عفونت باشد. باید بلافاصله به متخصص مراجعه کنید.

 

تورم و قرمزی

وجود تورم و قرمزی در محل زخم به وجود عفونت اشاره دارد.

 

چرک و تخلیه

این یک عفونت بسیار جدی است و هیچ چیزی عادی در مورد آن وجود ندارد. هنگامی که بریدگی به هر دلیلی آلوده می شود، تشکیل چرک شروع می شود. می توانید ترشح یک مایع سبز مایل به زرد را ببینید. همچنین در بعضی موارد، چرک همراه با خون دیده می شود. اگر با چنین مشکلی روبرو شدید، باید در اسرع وقت به یک متخصص مراجعه کنید تا از عوارض بیشتر جلوگیری شود.

 

تب

تب بسیار خفیف پس از جراحی رایج است. اگر تب بیش از ۳۸.۳ درجه داشته باشید، باید نگران باشید. بنابراین، بسیار مهم است که درجه حرارت بدن خود را اندازه گیری و کنترل کنید. تب ممکن است با سردرد، بدن درد و ضعف همراه باشد. با این حال، ممکن است اختلال بدون تب نیز وجود داشته باشد.

 

بالا بودن حرارت محل جراحی

یکی دیگر از نشانه های عفونت پس از عمل این است که، زمانی که بریدگی را لمس می کنید احساس می کنید درجه حرارت آن بالا است. این نشان دهنده عفونت محل بریدگی و مبارزه بدن با عفونت است.

 

علائم دیگر:

  • یبوست
  • اسهال
  • تغییر رنگ در مدفوع  و ادرار
  • استفراغ خونی یا بدون خونریزی
  • مشکل در دفع ادرار یا مدفوع
  • از دست دادن اشتها
  • مشکلات تنفسی

عفونت های بعد از عمل با توجه به نوع عمل جراحی متفاوت است. راه هایی برای جلوگیری از عفونت بعد از جراحی وجود دارد. اگر واکنش بدن خود پس از جراحی را دنبال کنید، می توانید بسیاری از عوارض احتمالی را از بین ببرید. تا آنجا که ممکن است استراحت کنید و سعی کنید اقدامات لازم را انجام دهید تا کاملا بهبود یابید.

 

source: .bilgiustam.com

 

در کلینیک زخم دکتر مشتاق، با استفاده از جدیدترین روش های درمان زخم های مزمن، توسط تیم حرفه ای و مجرب، زخم های بیماران عزیز به طور قطعی و تضمینی درمان خواهد شد.

 

برخی از خدمات کلینیک زخم دکتر مشتاق، کلینیک درمان زخم

درباره کلینیک درمان زخم دکتر مشتاق

کلینیک درمان زخم مشتاق با پشتوانه‌ای قوی از تجربه و تخصص همکاران و اساتید دانشگاهی در خدمت شما هموطنان عزیز می‌باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09391360116