علائم بیماری دیابت

ممکن است بیماری دیابت بدون هیچ نشانه ای و یا علائم بسیار خفیف در بسیاری از افراد وجود داشته باشد. در چنین مواردی ممکن است فرد تا مدت ها از وجود بیماری دیابت با خبر نشده و نتواند به موقع اقدام به درمان و مدیریت آن کند. این مسئله در نیمی از افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ رخ می دهد.

 

علائم بیماری دیابت

 

شرایطی که به عنوان نشانه های پیش از دیابت شناخته می شود اغلب منجر به دیابت نوع ۲ شده و هیچ نشانه ای ندارد. دیابت نوع ۲ و علائم آن به کندی رشد می کند.

دیابت نوع ۱ ممکن است بدون علائم باشد اما امکان آن کم است. برخی از علائم مانند تهوع، استفراغ و درد معده به طور ناگهانی در این دسته از افراد اتفاق می افتد.

لازم است توجه داشته باشید که زمانی که هر یک از علائم و نشانه های زیر را در خود یا نزدیکان خود مشاهده کردید، باید سریعا به پزشک مراجعه کنید. تشخیص سریع و مدیریت دیابت می تواند سبب کاهش احتمال عوارض جدی این بیماری، شود.

 


کلینیک تخصصی درمان زخم دکتر مشتاق به همراه کادر تخصصی خود در زمینه درمان انواع زخم ها، از جمله درمان زخم بستر، درمان زخم عفونی، درمان زخم پای دیابتی ، درمان زخم سوختگی با پشتوانه ای قوی از تجربه و تخصص همکاران و اساتید دانشگاهی در خدمت شما هموطنان عزیز می باشد.


شایع ترین علائم مربوط به هیپرگلیسمی ( سطح قند خون بالا ) عبارت است از:

  • تکرر ادرار
  • تشنگی
  • خستگی و بی حالی
  • مشکلات غذایی و افزایش اشتها

موسسه بین المللی دیابت چهار نشانه اصلی زیر را ذکر کرده و وجود این نشانه ها را دلیل بر ابتلای فرد به بیماری دیابت می داند:

نشانه های معمول دیابت

شایع ترین علائم و نشانه های دیابت عبارت است از:

تکرر در ادرار

تشنگی بیش از حد و تکرر ادرار علائم کلاسیک دیابت هستند.

آیا اخیرا تعداد دفعات ادرارتان بیشتر شده است؟ آیا متوجه شده اید که نسبت به قبل زمان بیشتری را صرف رفتن به سرویس بهداشتی می کنید؟

وقتی گلوکز ( قند ) زیادی در خون شما باشد، سبب تکرر ادرار می شود.

 اگر بدن قادر به تولید انسولین نباشد و یا انسولین بی تاثیر باشد، کلیه ها نمی توانند گلوکز را وارد جریان خون کنند. کلیه ها برای رقیق کردن گلوکر نیاز به آب داشته و آن را از خون شما می گیرند، که همین امر سبب پر شدن مثانه شما می شود.

 

تشنگی بیش از حد و غیرمعمول

زمانی که تعداد دفعات دفع ادرار بیش از حد معمول باشد، باید مایع از دست رفته بدن را جایگزین کنید. پس شما مجبور به خوردن مایعات و آب فراوان خواهید شد.

گرسنگی شدید

زمانی که انسولین در بدن به خوبی فعالیت نمی کند، سلول های بدن انرژی لازم خود را دریافت نمی کنند، بدن شما ممکن است با تلاش برای یافتن انرژی بیشتر، واکنس نشان دهد و شما به شدت احساس گرسنگی کنید.

 

  • این مطلب به زودی تکمیل خواهد شد، با ما همراه باشید.

 

برخی از خدمات کلینیک زخم دکتر مشتاق، کلینیک درمان زخم خوب در تهران ، کلینیک تخصصی زخم:

کلینیک درمان زخم دکتر مشتاقمشاهده نوشته ها

Avatar for کلینیک درمان زخم دکتر مشتاق

کلینیک درمان زخم مشتاق با پشتوانه‌ای قوی از تجربه و تخصص همکاران و اساتید دانشگاهی در خدمت شما هموطنان عزیز می‌باشد.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *