منوی سایت

این روش از سلولهای پوستی فرد برای ایجاد سلولهای جدید استفاده می کند تا یک مشکل آزار دهنده برای مبتلایان به دیابت را کاهش دهد.
هر روز حدود ۲۳۰ نفر در ایالات متحده به عنوان نتیجه مستقیم زخم پای دیابتی تحت عمل قطع عضو قرار می گیرند.
طبق گفته دکتر Foluso A. Fakorede ، متخصص قلب و عروق در می سی سی پی که در پزشکی داخلی تخصص دارد ، در مجله آمریکایی مدیریت مراقبت مقاله ایی منتشر کرده است.
فاکورد خاطرنشان کرد که هر ۳۰ ثانیه در سراسر دنیا یک پا قطع می شود – و ۸۵ درصد از قطع عضو آنها نتیجه زخم پا دیابتی است که با موفقیت درمان نشده است.
تحقیقات نشان داده است که افرادی که قطع عضو می شوند بیشتر از مردان ، افراد سیگاری و افراد مبتلا به بیماری کلیوی ، نوروپاتی دیابتی ، بیماری شریان محیطی و فشار خون بالا هستند. آنها به طور متوسط ​​۶۴ سال سن دارند.

زخم پای دیابتی می تواند کشنده باشد - این درمان جدید می تواند به شما کمک کند.

تشخیص جدید دیابت نوع ۲ هر ۱۷ ثانیه اتفاق می افتد علی رغم اینکه تلاش های مداوم برای ایجاد داروهای موثرتر دیابت، برای مدیریت سطح قند خون ، افراد مبتلا به دیابت که نیاز به قطع عضو دارند – بین سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ ۵۰ درصد افزایش یافته است.
جلوگیری از قطع عضو فقط در مورد صرفه جویی در پا نیست. این همچنین در مورد صرفه جویی در زندگی به دلیل افزایش شدید نرخ مرگ و میر پس از قطع عضو است.
بیش از ۵۰ درصد از مبتلایان به دیابت که تحت قطع عضو قرار می گیرند ، طی پنج سال از این عمل می میرند.
با این حال ، یک درمان جدید امیدوارکننده وجود دارد که در آن از سلول های پوستی فرد برای رشد پوست جدید استفاده می شود.
در صورت موفقیت آمیز بودن درمان ، این درمان می تواند باعث بهبودی در درمان زخم های پا شود.

زخم پای دیابتی چیست؟

سیاه شدن پا در اثر دیابت معمولاً در مبتلایان به نوروپاتی مشاهده می شود ، وضعیتی که می تواند آسیب جدی به اعصاب محیطی در پاها ، انگشتان دست و پا وارد کند.
زخم پای دیابتی می تواند به عنوان چیزی به ظاهر بی ضرر آغاز شود: یک برش یا تاول ساده ، یا حتی یک شکاف.
افراد مبتلا به نوروپاتی در مناطق مختلف دچار بی حسی و از دست دادن احساس هستند.
هنگامی که آن احساس کمبود را با سطح قند خون بطور مداوم ترکیب می کنید ، آن بریدگی یا تاول زدن یا شکاف ساده برای رشد باکتری ها و عفونت شدید ایده آل می شود.
اگر فردی نتواند آن قسمت از پای خود را احساس کند یا به راحتی ببیند ، عفونت می تواند بدتر شود ، به طوری که کمک های اولیه اولیه (تمیز کردن و درمان ضد باکتریایی) برای زخم کافی نیست.
این زخم ها در رشد و نمو سلول های جدید و پوست جدید در بهبودی و بسته شدن آنها ناکام هستند.
در عوض ، آنها باز باقی می مانند ، گاهی اوقات مانند یک سوراخ شکاف در کف پا ظاهر می شود.
هرچه زخم تمیز نشده باقی بماند ، منطقه آلوده بیشتر سلامت پا را تهدید می کند.

تلاش برای جلوگیری از قطع عضو

برای زخم قابل توجه پا ، ریخته گری تماس کل (TCC) مرحله بعدی است.
هدف TCC کاهش فشار کف پا در حین راه رفتن است اما هنوز هم از دریافت اکسیژن کافی برای بهبودی موفقیت آمیز اطمینان دارد.
این روش درمانی برای بعضی از افراد مؤثر است ، اما برای بسیاری دیگر کم است و آنها را به سمت قطع عضو می گذارد.
در صورت موفقیت ، TCC می تواند در حدود ۱۲ هفته زخم شدید را بهبود ببخشد. اما اگر سطح قند خون با موفقیت مدیریت نشود ، میزان عود همان زخم یا ایجاد یک مورد جدید تقریباً اجتناب ناپذیر است.
در حقیقت ، با ۶۰ درصد احتمال عود در طی سه سال ، طبق یک مطالعه ۲۰۱۷ در ژورنال پزشکی نیو انگلستان ، بهبودی با TCC گاهی اوقات می تواند احساس کاذب از ایمنی قطع عضو را فراهم کند.
هرچه عفونت شدیدتر باشد (منطقه عمیق تر و بزرگتری که از روی پا استفاده می شود) ، احتمالاً این “استاندارد طلای” از درمان موفقیت آمیز خواهد بود.

هنگامی که “استاندارد طلایی” با شکست مواجه می شود

دنیای تحقیقات پزشکی به طرز تهاجمی در جستجوی گزینه های موفق تر برای TCC عمل کرده است ، اما بیشتر آنها اثبات نشده است که تقریباً مؤثر باشند.
به عنوان مثال ، ازون درمانی در یک مطالعه ۲۰۱۵ معتبر یافت شد که در بهبود زخم پای دیابتی بی تأثیر است.
فتوتراپی ، که در سال ۲۰۱۷ در ChinaTrusted Source مورد مطالعه قرار گرفت ، با افزایش اندک توانایی بهبود زخم ، فواید کمتری داشت.
درمان با اکسیژن Hyperbaric ، که در سال ۲۰۱۷ در CanadaTrusted Source مورد مطالعه قرار گرفت ، اثربخش بود اما در مطالعات دیگر نتایج مثبت تری داشته است. همچنین برای بسیاری از افراد بسیار گران قیمت و غیر عملی است.

زخم پای دیابتی می تواند کشنده باشد - این درمان جدید می تواند به شما کمک کند.

نوید بخش درمان جدید

زخم در تلاش برای بهبودی بدن است که به خصوص با یک جزئیات مهم درگیر است: رشد سلول های جدید پوست برای بستن کامل زخم.
SkinTE درمانی برای زخم های پا است که ممکن است قادر به جلوگیری از افزایش میزان قطع عضو در مبتلایان به دیابت باشد.
این درمان به عنوان یک “محصول اتولوگ ، همولوگ سلولزی و مبتنی بر بافت” توصیف شده است ، از یک نمونه از پوست خود فرد برای بازسازی پوست با ضخامت کامل و کاربردی استفاده می کند.
پوست رشد می کند ، ترمیم می شود و پوست جدید را بر روی زخم بازسازی می کند و باعث بسته شدن کامل زخم می شود.
دکتر دنور لوف ، مدیرعامل PolarityTE ، شرکتی که SkinTE را توضیح می دهد ، گفت: “اساساً ، اگر فقط به دست خود نگاه کنید و یک ساقه مو کوچک را ببینید که از پوست شما بیرون می آید ، در کنار آن ساقه، مو قرار دارد و آن سلول ها نمایانگر هر لایه ای از پوست شما هستند. با تحریک آن سلول ها ، می تواند تمام آن ساختارها و پوست خود را بازسازی کند. ”
این روند با دریافت نمونه ۱ سانتی متر مربع از پوست بیمار از ناحیه سالم بدن شروع می شود.
سپس آن نمونه تولید می شود و در طی یک روز به زخم پای شخص اعمال می شود ، جایی که به تدریج روی پوست بیمار بسته می شود و باعث بسته شدن زخم می شود.
نتایج اولین مطالعه آزمایشی این شرکت شامل ۱۱ نفر که مبتلا به زخم پای دیابتی بودند، بود. در هر فرد زخمهایی که در برابر مراقبت از استاندارد زخم ها مقاوم بودند وجود دارد.
ده نفر از ۱۱ شرکت کننده پس از یک بار استفاده از SkinTE ، بسته شدن کامل زخم را طی ۱۲ هفته تجربه کردند. آنها همچنین مطابق با مطالب ارائه شده توسط PolarityTE توسط Healthline ، هیچگونه عارضه جانبی گزارش ندادند.
شرکت کننده یازدهم در طول مطالعه یک عفونت نامربوط ایجاد کرد و به همین دلیل نتوانست دوره ۱۲ هفته ای را با پوشیدن SkinTE تکمیل کند.

این روند با دریافت نمونه ۱ سانتی متر مربع از پوست بیمار از ناحیه سالم بدن شروع می شود.

سپس آن نمونه تولید می شود و در طی یک روز به زخم پای شخص اعمال می شود ، جایی که به تدریج روی پوست بیمار بسته می شود و باعث بسته شدن زخم می شود.
نتایج اولین مطالعه آزمایشی این شرکت شامل ۱۱ نفر که مبتلا به زخم پای دیابتی بودند، بود. در هر فرد زخمهایی که در برابر مراقبت از استاندارد زخم ها مقاوم بودند وجود دارد.

ده نفر از ۱۱ شرکت کننده پس از یک بار استفاده از SkinTE ، بسته شدن کامل زخم را طی ۱۲ هفته تجربه کردند. آنها همچنین مطابق با مطالب ارائه شده توسط PolarityTE توسط Healthline ، هیچگونه عارضه جانبی گزارش ندادند.
شرکت کننده یازدهم در طول مطالعه یک عفونت نامربوط ایجاد کرد و به همین دلیل نتوانست دوره ۱۲ هفته ای را با پوشیدن SkinTE تکمیل کند.

نتایج این مطالعه مقدماتی در هفتاد و هفتمین کنفرانس سالانه  علمی انجمن آمریکایی این هفته در سانفرانسیسکو ارائه می شود.
یک سانتی متر مربع از بافت پوستی گرفته شده از یک بیمار در واقع می تواند ۲۰۰۰ سانتی متر مربع از پوست جدید ایجاد کند.
لاف توضیح می دهد که مشکل زخم های پا که به طور طبیعی بهبود می یابند این است که نتیجه نهایی پوست قوی و سالم نیست.
“وقتی آنها به خودی خود بهبود می یابند ، واقعاً بهبود نمی یابند. آنها اسکار یا  شبه پوست ایجاد می کنند. آنها آن نقص را با پوست واقعی جایگزین نمی کنند. آنها آن را با جای زخم جایگزین می کنند. SkinTE پوست کامل و واقعی را ترمیم می کند. و در این مورد ما ندیده ایم که پس از بسته شدن آن خراب شود.
فن آوری های دیگر ، مانند کفی سفارشی دانشگاه پوردو برای کمک به درمان زخم های پا ، هنوز به ۱۲ هفته درمان تکیه می کند.

نتایج در زندگی واقعی

دکتر جیمز برایان وارن ، رئیس بخش جراحی کودکان در گروه امور جانبازان در پالو آلتو ، کالیفرنیا ، به Healthline گفت که از پتانسیل های SkinTE براساس نتیجه هایی که در یک نمونه کوچک از بیماران در عمل دیده می شود ، هیجان زده است.
وی گفت: “من در مورد SkinTE به دلیل اینکه جمعیت بیمار ما مسن تر است شروع به تردید کردم. آنها آنقدر عوامل خطر دیگری دارند که من نگران هستم که پوست آنها از سلولهای مورد نیاز برای کار در فرآیند SkinTE تخلیه نشود. ”
با توجه به مشکلی که وی در استفاده از محصولات جایگزین پوستی موجود داشت ، وارن می گوید که وقتی او برای اولین بار استفاده از SkinTE را حفظ کردند ، او و تیمش از این کار خودداری کردند.
وی گفت: “ما احتمالاً سخت ترین زخم های ما SkinTE را ریختیم و تاکنون موفقیت کاملی داشته ایم.”
وارن تأکید می کند که تعداد بیمارانی که او تاکنون از این محصول استفاده کرده اند اندک است ، اما نتایج کاملاً چشمگیر بوده است.
یکی از بزرگترین چیزها برای من این است که ما همچنان از سایر جایگزین های پوستی استفاده می کنیم و آنها را بارها و بارها قرار می دهیم. و این هزینه قابل توجهی برای مالیات دهندگان و بیماران ارائه می دهد ، او توضیح داد. با استفاده از SkinTE ، ما آن را یک بار برای هر زخم اعمال کردیم و فوراً تعداد برنامه های مورد نیاز بیمار را به حداقل رساندیم ، با نتایج مثبت برای بیمار و صرفه جویی در هزینه برای سیستم.
پزشک دیگر می گوید که او موفقیت مشابهی پیدا کرده است.
دکتر استیون Frania ، پزشک متخصص متخصص پا و مچ پا در منتور ، اوهایو ، به Healthline گفت: “ما حدود سه یا چهار ماه پیش شروع به استفاده از SkinTE بر روی زخم های شدیدتر بیماران کردیم.”
تخصص Frania ، نجات اندام است. بسیاری از بیماران وی مبتلایان به دیابت با زخم های شدید پا هستند که سعی در جلوگیری از قطع عضو دارند.
Frania طی چند ماه گذشته از SkinTE در حدود ده نفر استفاده کرده است.
Frania گفت: “تمام زخم های پا که با SkinTE بهبود یافته اند ، همراه با مراقبت استاندارد از زخم ، بهبود سطح قند خون  و گرفتن وزن تا حد ممکن از پا آسیب دیده است.”
در ابتدا ، Frania می گوید که نگران روند برداشتن یک نمونه از پوست ، ارسال آن به آزمایشگاه در سالت لیک سیتی که در آن محصولات SkinTE ساخته شده است ، و منتظر رسیدن آن با خیال راحت بود.
اما این روند تاکنون یکپارچه برای دفتر وی کار کرده است.
“شما آن را در حدود سه روز پس می گیرید. ما هرگز مشکلی نداشته ایم. و اگر هم داشتیم ، احتمالاً من از آن برای بیمارانم استفاده نمی کردم. ”
Frania می افزاید: توانایی استفاده از پوست خود بیمار برای بازسازی پوست خود یک شاهکار شگفت انگیز است.
Frania گفت ، “در بیماران دیابتی که روند بهبودی مختل شده است یا بیمار مبتلا به مصونیت ایمنی ،” این روش درمانی موج آینده است. ”

هزینه و پیشگیری

هزینه مراقبت از زخم های اندام تحتانی در بیماران مبتلا به دیابت نیز نگران کننده است.
مبتلایان به دیابت که دارای زخم پا هستند ، با پیروی از برنامه درمانی استاندارد ، سالانه به طور میانگین ۱۴ بار به مطب پزشک مراجعه می کنند.
براساس یک مطالعه معتبر ۲۰۱۱ در مورد بیماران مدیکر ، آنها همچنین می توانند یک یا دو بار در سال در بیمارستان بستری شوند و تا ۳۳۰۰۰ دلار در سال هزینه های مراقبت های بهداشتی را محاسبه کنند.
در این مطالعه مشخص شد ، بیمارانی که قبلاً قطع عضو انگشتان پا ، پا یا پا خود شده اند ، هزینه های سالانه مراقبت های بهداشتی را در حدود ۵۰،۰۰۰ دلار خواهند دید.
با توجه به Lough ، انتظار می رود SkinTE هزینه بسیار کمتری داشته باشد.
Frania می افزاید که SkinTE همچنین آسانتر تحت پوشش بیمه است زیرا این یک روش سرپایی ساده است و مانند بسیاری از روش های درمانی دیگر نیازی به مجوز قبلی ندارد.

درباره کلینیک درمان زخم دکتر مشتاق

کلینیک درمان زخم مشتاق با پشتوانه‌ای قوی از تجربه و تخصص همکاران و اساتید دانشگاهی در خدمت شما هموطنان عزیز می‌باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *