دیابت نوع ۲ چیست

دیابت نوع ۲، که بعد ها به عنوان دیابت بزرگسالان یا دیابت مقاوم به انسولین شناخته شد، یک بیماری مزمن است که بر روی میزان تولید قند خون بدن ( گلوکز ) و منبع تولید انرژی، تاثیر می گذارد.

در دیابت نوع دو، بدن شما در مقابل اثرات انسولین مقاوم می شود، هورمونی که میزان قند در سلول های شما را تنظیم می کند تولید نمی شود یا انسولین کافی برای حفظ سطح گلوکز نرمال تولید نمی کند.

دیابت نوع 2 چیست

 

دیابت نوع ۲ که در بزرگسالان شایع است، به طور فزاینده ای در حال شیوع بین کودکان است، همان طور که چاقی در کودکان در حال افزایش است. اگرچه دیابت نوع دو، درمانی ندارد اما شما می توانید شرایط را با تغذیه سالم، ورزش کردن و حفظ وزن خود، مدیریت کنید. اگر رژیم غذایی و ورزش برای مدیریت قند خون شما کافی نیست، ممکن است به درمان با انسولین نیز نیاز داشته باشید.

علائم دیابت نوع ۲

علائم و نشانه های بیماری دیبات نوع ۲، اغلب به کندی و به آرامی رشد می کند. در واقع ممکن است شما سالیان سال دچار دیابت نوع دو باشید و خبر نداشته باشید. برخی از نشانه های شایع دیابت نوع ۲:

افزایش تشنگی و تکرر ادرار

تولید قند خون اضافی در سلول ها، باعث می شود که مایعات از بافت ها بیرون کشیده شود. در پی این عمل ممکن است شما دچار تشنگی شدید شوید. و با نوشیدن مایعات فراوان دچار تکرر ادرار خواهید شد.

افزایش گرسنگی

بدون انسولین کافی برای انتقال قند به سلول های خود، ماهیچه ها و اندام های شما تهی از انرژی می شوند. این باعث گرسنگی شدید شما خواهد شد.

کاهش وزن

با وجود خوردن غذای بیش از حد معمول برای تسکین گرسنگی، ممکن است دچار کاهش وزن شوید. بدون توانایی جذب گلوکز، بدن از سوخت های جایگزین ذخیره شده در ماهیچه ها و عضلات استفاده می کند و سبب کاهش وزن چشمگیر شما می شود.


⇐ کلینیک تخصصی درمان زخم دکتر مشتاق به همراه کادر تخصصی خود در زمینه درمان انواع زخم ها، از جمله درمان زخم بستر، درمان زخم عفونی، درمان زخم پای دیابتی ، درمان زخم سوختگی با پشتوانه ای قوی از تجربه و تخصص همکاران و اساتید دانشگاهی در خدمت شما هموطنان عزیز می باشد.


احساس خستگی شدید

زمانی که سلول های شما از قند محروم شوند، شما احساس خستگی شدید خواهید کرد.

تاری دید

 قند خون اضافی در بدن، سبب کشیده شدن مایعات از عدسی چشم ها می شود. این امر ممکن است بر روی توانایی دید شما تاثیر بگذارد.

عدم بهبود زخم ها و عفونت های مکرر

دیابت نوع ۲ بر روی توانایی بدن شما برای بهبود زخم ها تاثیر می گذارد.، همچنین مقاوت در برابر عفونت از دیگر نشانه های دیابت نوع ۲ می باشد.

بروز لک های پوستی

ممکن است در پی دیابت نوع دو، قسمت هایی از پوست بدن تیره شود. این لک ها در گردن و زیر بغل ها، شایع تر هستند. این شرایط از پوست ممکن است نشانه ای از مقاوت به انسولین باشد.

 

برخی از خدمات کلینیک زخم دکتر مشتاق، کلینیک درمان زخم خوب در تهران:

کلینیک درمان زخم دکتر مشتاقمشاهده نوشته ها

Avatar for کلینیک درمان زخم دکتر مشتاق

کلینیک درمان زخم مشتاق با پشتوانه‌ای قوی از تجربه و تخصص همکاران و اساتید دانشگاهی در خدمت شما هموطنان عزیز می‌باشد.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *