منوی سایت

درمان زخم عمیق

سوراخ شدن پوست و بافت بدن به وسیله شی خارجی ( زخم خلیدگی ) ، یک نوع زخم عمیق است. این نوع از زخم، عمیق تر از  ¼ اینچ ( هر اینچ برابر ۲.۵۴ سانتیمتر ) در زیر سطح پوست است.

در حالی که بسیاری از زخم ها سبب بروز مشکلات بر روی لایه سطحی بافت و پوست می شود، برخی از زخم ها سبب ایجاد زخم عمیق می شوند که به مراتب بر لایه ها  ی عمیق تر از اپیدرم تاثیر می گذارند.

 

درمان زخم عمیق

 

زخم عمیق چیست؟

همانطور که گفته شد زخم عمیق، زخمی است که عمیق تر از یک سانتی متر در زیر سطح پوست ایجاد شود. از آنجایی که زخم عمیق، پایین تر از سطح پوست است، ممکن است سبب آسیب به رباط، شریان های اصلی خون ، تاندون و یا حتی آسیب به یک اندام شود. زخم عمیق می تواند سبب خونریزی داخلی و خارجی شود.

 


کلینیک تخصصی درمان زخم دکتر مشتاق به همراه کادر تخصصی خود در زمینه درمان انواع زخم ها، از جمله درمان زخم بستر، درمان زخم عفونی، درمان زخم پای دیابتی ، درمان زخم سوختگی با پشتوانه ای قوی از تجربه و تخصص همکاران و اساتید دانشگاهی در خدمت شما هموطنان عزیز می باشد.


علل بروز زخم عمیق

بروز زخم های عمیق می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، دلایل ایجاد زخم عمیق می تواند یک میخ کوچک تا یک تصادف با اتومبیل باشد.

درمان زخم عمیق

اولین و مهم ترین نکته در درمان و مراقبت از زخم عمیق این است که زخم هرچه سریع تر باید درمان شود. زخم عمیقی که موجب خونریزی جدی در فرد شود می تواند زندگی بیمار را در معرض خطر قرار دهد. بنابراین کنترل میزان خونریزی در لحظه اول ، امری مهم است. توجه داشته باشید که تا به هنگام رسیدن فوریت های پزشکی، فشار ملایم بر روی سطح کل زخم اعمال کنید.

زخم های عمیق برای درمان و پیشگیری از عفونت، نیاز به پانسمان زخم مخصوص دارند. زخم عمیق به علت ایجاد به وسیله یک شی خلرجی مانند یک میخ زنگ زده و یا یک تکه شیشه آلوده، بیشتر در معرض عفونی شدن است. متخصص زخم شما ممکن است زخم شما را با مواد ضد عفونی کننده، شستشو دهد، این کار موجب از بین رفتن آلودگی های زخم می شود.

در برخی مواقع ممکن است متخصص زخم شما، مصرف داروی آنتی بیوتیک را تجویز کند.

 

برخی از خدمات کلینیک زخم دکتر مشتاق، کلینیک درمان زخم خوب در تهران ، کلینیک تخصصی زخم:

درباره کلینیک درمان زخم دکتر مشتاق

کلینیک درمان زخم مشتاق با پشتوانه‌ای قوی از تجربه و تخصص همکاران و اساتید دانشگاهی در خدمت شما هموطنان عزیز می‌باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09391360116