منوی سایت

درمان دیابت

در این مطلب می خواهیم متداول ترین سوالاتی را که در رابطه با بیماری دیابت، مطرح شده است را پاسخ دهیم. این سوالات به شرح زیر هستند:

  • چگونه بفهمیم که مبتلا به دیابت هستیم!
  • آیا دیابت درمان قطعی دارد؟
  • برای تشخیص نوع دیابت چه آزمایشاتی لازم است؟

 

درمان دیابت

 

زمانی که شما برخی از عوامل خطر دیابت را داشته باشید و یا در نمونه ادرار شما، سطح قند خون بالا باشد، پزشک شما ممکن است شما را از داشتن بیماری دیابت آگاه سازد. دیابت بر نوع کلی تقسیم می شود:

دیابت نوع ۱: زمانی که پانکراس شما، یا انسولین تولید نکند و یا به مقدار کم تولید کند.

دیابت نوع ۲: اگر بدن به طور طبیعی به انسولین پاسخ ندهد. ( شایع ترین نوع دیابت )


⇐ کلینیک تخصصی درمان زخم دکتر مشتاق به همراه کادر تخصصی خود در زمینه درمان انواع زخم ها، از جمله درمان زخم بستر، درمان زخم عفونی، درمان زخم پای دیابتی با پشتوانه ای قوی از تجربه و تخصص همکاران و اساتید دانشگاهی در خدمت شما هموطنان عزیز می باشد.


تشخیص دیابت

  • تشخیص دیابت در فرد، ممکن است به یکی از سه روش زیر آغاز شود. در بیشتر موارد پزشک معالج یکی از تست های زیر را برای اطمینان از وجود دیابت، برای شما تجویز می کند:
  • تست قند خون ناشتا: تست قند خون ناشتا یکی از سریع ترین راه های تشخیص بیماری دیابت محسوب می شود. این تست همانطور که از اسم آن پیداس، صبح قبل از خوردن غذا انجام می شود. اگر میزان قند خون در تست ناشتای شما بیش از حد نرمال باشد، به این معنی است که شما دیابت دارید.
  • تست تحمل گلوکز خوراکی: این تست مستلزم نوشیدن یک نوشیدنی حاوی گلوکز خوراکی است. پس از نوشیدن این نوشیدنی، سطح قند خون شما هر ۳۰ تا ۶۰ دقیقه تا سه ساعت بررسی می شود. میزان گلوکز اگر بیشتر از ۲۰۰ میلی گرم در دسی لیتر باشد، ممکن است شما دیابت داشته باشید.
  • آزمایش هموگلوبین A1c: این آزمایش یک آزمایش خون ساده است که میانگین قند خون شما را در طول ۲ تا ۳ ماه گذشته، نشان می دهد. این آزمای جهت تشخیص دیابت نوع ۱ و دیابت نوع ۲ و همچنین برای مدیریت دیابت و درمان آن بسیار موثر است.

درمان دیابت

دیابت یک بیماری بسیار جدی و البته غیر قابل درمان است. اما روش های موثری برای کنترل و پیشگیری از آن وجود دارد. پزشک معالج به شما کمک می کند تا یک طرح درمانی مناسبی را برای خود تهیه کنید. شما برای درمان، کنترل و مدیریت دیابت، ممکن است به تیم درمان دیابت، متخصص تغذیه، پزشک چشم و متخصص دیابت نیاز داشته باشید.

درمان دیابت و مدیریت آن نیاز به نگه داشتن سطح قند خون در حالت نرمال دارد. برای این امر پزشک شما  ترکیبی از داروهای مناسب، ورزش و رژیم غذایی مناسب افراد دیابتی را برایتان تجویز خواهد کرد.

برخی از خدمات کلینیک زخم دکتر مشتاق، کلینیک درمان زخم خوب در تهران:

درمان زخم

درمان زخم بستر

درمان زخم دیابتی

درمان زخم عفونی

درمان دیابت

درباره کلینیک درمان زخم دکتر مشتاق

کلینیک درمان زخم مشتاق با پشتوانه‌ای قوی از تجربه و تخصص همکاران و اساتید دانشگاهی در خدمت شما هموطنان عزیز می‌باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *