منوی سایت

اوزون تراپی

در این مطلب سعی بر آن شده است تا در رابطه با درمان زخم ها به وسیله اوزون تراپی، مزایا و خطرات آن، توضیحاتی را تحت نظر تیم پزشکی کلینیک زخم دکتر مشتاق، کلینیک زخم در تهران، در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

 

اوزون تراپی

 

اوزون تراپی یا اوزون درمانی چیست؟ مزایا و عوارض آن چیست

اوزون یک گاز بی رنگ است که از سه اتم اکسیژن تشکیل شده است. اوزون تراپی به عنوان یک درمان جایگزین برای بهبود زخم های مزمن و بیماری های مختلف بدن استفاده می شود که با استفاده از اکسیژن و فعال سازی سیستم ایمنی بدن، برای درمان زخم مورد استفاده قرار می گیرد.

در پزشکی، از اوزون تراپی، برای محدود کردن اثرات باکتری، ویروس ها، قارچ ها، مخمر و پروتئوزها استفاده می شود یا به بیانی دیگر برای ضد عفونی کردن زخم ها و درمان آن ها بسیار مفید است.

در این مقاله، مواردی همچون نوع استفاده، مزایای استفاده از ازون تراپی و همچنین عوارض جانبی آن، مورد ارزیابی قرار می گیرد.

اوزون درمانی چیست؟

اوزون درمانی با استفاده از اوزون که یک گاز بی رنگ و تشکیل شده از سه اتم اکسیژن است، صورت می گیرد.

بعضی محققان معتقدند که اوزون اثرات درمانی دارد و این درمان برای بیش از ۱۵۰ سال مورد مطالعه قرار گرفته است.

یک لایه از اوزون در استراتوسفر زمین پیدا شده است، هدف اصلی آن حفاظت از زمین در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید است که اوزون وظیفه جذب این اشعه را دارد.

در پزشکی، اوزون برای ضدعفونی کردن ناحیه اطراف زخم ها، و تسریع روند درمان زخم با استفاده از اکسیژن و فعال سازی سیستم ایمنی بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از یک نوع گاز به عنوان یک درمان پزشکی غیر معمول است. حتی اوزون نیز می تواند در هنگام استنشاق برای فرد سمی باشد. بنابراین تکنیک های خاصی برای استفاده از اوزون در درمان زخم وجود  دارد.

 

اوزون تراپی


⇐ کلینیک تخصصی درمان زخم دکتر مشتاق به همراه کادر تخصصی خود در زمینه درمان انواع زخم ها، از جمله درمان زخم بستر، درمان زخم عفونی، درمان زخم پای دیابتی ، درمان زخم سوختگی با پشتوانه ای قوی از تجربه و تخصص همکاران و اساتید دانشگاهی در خدمت شما هموطنان عزیز می باشد.


موارد استفاده از اوزون تراپی

اوزون تراپی یا اوزون درمانی، در شکل های مختلفی در پزشکی مورد استفاده قرار گرفته و بسیار مفید است. هنگامی که از آن برای اولین بار، بیش از ۱۵۰ سال پیش استفاده کردند جهت ضد عفونی کردن زخم و درمان بیماری ها بوده است.

در طول جنگ جهانی اول، استفاده از اوزون، برای زخم نشان داد که نه تنها توانایی آن برای ضدعفونی کردن زخم بسیار بالا است، بلکه اوزون می تواند به جریان خون و ایجاد اثرات ضد التهابی کمک کند.

بعد ها درمان دارویی برای افراد مبتلا به HIV  به دیگر اثرات دارویی اوزون اضافه شد.

برخی از موارد درمانی اوزون عبارت است از:

  • زخم های آلوده
  • اختلالات گردش خون
  • بیماری های ویروسی
  • روماتیسم و آرتریت
  • اختلالات پیری
  • دژنراسیون ماکولا
  • سرطان
  • سارس
  • ایدز

برخی از خدمات کلینیک زخم دکتر مشتاق، کلینیک درمان زخم خوب در تهران:

درمان زخم

درمان زخم بستر

درمان زخم دیابتی

درمان زخم عفونی

درمان دیابت

درمان زخم سوختگی

درمان زخم مزمن

درمان زخم حاد

اوزون تراپی

درباره کلینیک درمان زخم دکتر مشتاق

کلینیک درمان زخم مشتاق با پشتوانه‌ای قوی از تجربه و تخصص همکاران و اساتید دانشگاهی در خدمت شما هموطنان عزیز می‌باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09391360116