ماگوت تراپی زخم چیست

ماگوت تراپی یا لارو درمانی، یک روش درمان زخم است که سالیان سال برای حذف بافت مرده روی زخم ها از آن استفاده می شود.

از آنجا که پزشکان و دانشمندان همواره در حال کشف روش های درمانی جدید برای التیام زخم های مزمن هستند، اما برخی از روش ها همواره جزو بهترین روش های درمانی محسوب شده و ماندگار هستند. یکی از این روش ها که شاید برای برخی از افراد نامطلوب باشد ماگوت تراپی زخم یا همان لارو درمانی است. در این روش متخصص زخم به طور کنترل شده کرم و لاروهای زنده را به منظور حذف بافت مرده بر روی زخم قرار می دهند. در حالی که ممکن است این روش برای افرادی که روحیه حساسی دارند منزجر کننده باشد اما ماگوت تراپی می تواند یک روش درمانی سنتی ماندگار در کنار بقیه مراقبت های بهداشتی باشد.

ماگوت تراپی زخم چیست


کلینیک تخصصی درمان زخم دکتر مشتاق به همراه کادر تخصصی خود در زمینه درمان انواع زخم ها، از جمله درمان زخم بستر، درمان زخم عفونی، درمان زخم پای دیابتی ، درمان زخم سوختگی با پشتوانه ای قوی از تجربه و تخصص همکاران و اساتید دانشگاهی در خدمت شما هموطنان عزیز می باشد.


تاریخچه لارو درمانی زخم

روش ماگوت تراپی به نظر می رسد یک لغت مربوط به قرون وسطا باشد و در واقع به صدها و شاید هزاران سال پیش باز گردد. گفته می شود که قبایل بومی استرالیا به طور گسترده ای از لارو برای مراقبت و درمان زخم استفاده می کرده اند. همچنین جراحان ارتش از قرن ۱۸ دریافتند که زمانی که زخم سربازان مجروح را با لارو می پوشانند شانس آن ها برای زنده ماندن بیشتر می شود.

در اوایل دهه ۱۹۰۰، ویلیام بائر، جراح ارتوپدی که در جنگ جهانی اول در میدان نبرد حضور داشت، اولین کسی بود که به طور سیستماتیک این لاروها را به عنوان درمان زخم ها بر روی آن ها اعمال کرد. در آن زمان، او به عنوان استاد دانشگاه جان هاپکینز و همینطور در بیمارستان کودکان در بالتیمور مشغول خدمت بود و بیش از ۱۰۰ کودک مبتلا به زخم های بافت نرم را درمان کرد. مطالعات وی در سال ۱۹۳۱ منتشر شد و در کمتر از یک دهه این روش درمانی در سراسر اروپا، کانادا و آمریکا رواج یافت.

روش درمانی ماگوت تراپی به چه صورت است؟

درمان زخم به روش لارو درمانی به این صورت است که کرم های مخصوص – مانند لارو مگس که در روش های بالینی استفاده می شود – بر روی زخم قرار داده می شود. این لاروها به خوبی نمی توانند بافت زنده را هضم کنند و فقط بافت مرده را می خورند. این کرم ها طبق غریزه طبیعی خود از بافت زنده دور می شوند تا ماده مرده را پیدا کنند. زمانی که بافت مرده مدنظر آن ها تمام می شود به منظور جستسجوی بافت مرده دیگر، محل را ترک خواهند کرد. این لاروها زمانی که برای درمان زخم مورد استفاده قرار می گیرند، به مدت دو تا سه روز در محل زخم قرار می گیرند. معمولا یک پانسمان بر روی این لاروها قرار می گیرد تا مانع حرکت لاروها پس از اتمام بافت مرده شود.

برخی از خدمات کلینیک زخم دکتر مشتاق، کلینیک لارو درمانی در تهران:

کلینیک درمان زخم دکتر مشتاقمشاهده نوشته ها

Avatar for کلینیک درمان زخم دکتر مشتاق

کلینیک درمان زخم مشتاق با پشتوانه‌ای قوی از تجربه و تخصص همکاران و اساتید دانشگاهی در خدمت شما هموطنان عزیز می‌باشد.

۲ دیدگاه

  • باسلام وعرض ادب درصورت امکان یکی ازمراکز ی راکه فروشنده لارو مگس ومورداطمینان شمامی باشدمعرفی فرمائید.باتشکرازلطف شماوازحسن انتخاب شماوهمکارانتان که ازعوامل طبیعی استفاده می نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *