منوی سایت

علائم عفونت زخم کدامند

برش و شکافتن پوست در پی آسیب و یا عمل جراحی، این فرصت را به باکتری ها می دهد تا وارد بدن شده و شروع به تاکثیر کنند. توانایی تشخیص نشانه های اولیه عفونت زخم، به متخصص زخم این اجازه را می دهد تا به سرعت به معالجه زخم بپردازد. در این مطلب به شایع ترین علائم عفونت مربوط به زخم ها اشاره خواهیم کرد.

 

علائم عفونت زخم کدامند

 

 

تب بیش از ۳۸ درجه

معمولا بیمارانی که تحت عمل جراحی قرار گرفته باشند، تب آن ها بعد از جراحی پایین تر از ۳۷ درجه سانتیگراد می باشد.  با این حال ممکن است تب به بالا ۳۸ درجه برسد و در این حالت باقی بماند، افزایش تب می تواند نشانگر خطر عفونت احتمالی زخم باشد. بیمارانی که تب دارند نیز ممکن است دچار سردرد و کاهش اشتها شوند.  زخم آلوده و یا عفونی می‌تواند از سموم ضد میکروبی بهرمند شود.

ضعف عمومی بیمار

لازم است مرتبا از بیماران در مورد احساسشان سوال پرسیده شود. این موضوع می تواند بخش مهمی از ارزیابی عفونت زخم باشد. افراد مبتلا به آسیب دیدگی یا زخم جراحی باید با گذشت زمان احساس راحتی کنند. زمانی که با گذر زمان بیمار بیشتر احساس خستگی کند و دچار کمبود انرژی باشد، ممکن است نشانه ای از عفونت موضعی یا سیستمیک باشد. ممکن است بیمار برای مدت طولانی احساس بهبودی کند و سپس به طور ناگهانی دچار حس و حال بد شود، این مسئله ساده، نقش مهمی در ارزیابی شما ایفا می کند.

 


کلینیک تخصصی درمان زخم دکتر مشتاق به همراه کادر تخصصی خود در زمینه درمان انواع زخم ها، از جمله درمان زخم بستر، درمان زخم عفونی، درمان زخم پای دیابتی ، درمان زخم سوختگی با پشتوانه ای قوی از تجربه و تخصص همکاران و اساتید دانشگاهی در خدمت شما هموطنان عزیز می باشد.


افزایش و تداوم درد زخم

به طور کلی، بیمارانی که محل آسیب دیده خود را درمان می کنند و یا افرادی که تحت عمل جراحی قرار می گیرند، درد محل زخم آن ها می بایست با گذر زمان کاهش پیدا کند. ابتدا ممکن است پزشک داروهایی را برای تسکین درد برای بیمار تجویز کند، بیمار باید بتواند مصرف داروی خود را با گذر زمان کاهش داده و به راحتی آن را قطع کند. اگر چه بیمار درد دائمی داشته باشد و یا شدت درد وی افزایش یابد، این می تواند نشانه ای از عفونت زخم باشد. پیگیری سطح درد بیمار به طور متناوب می تواند به شناسایی عفونت کمک کند.

قرمزی اطراف زخم

در ابتدا ممکن است به علت فرآبند طبیعی التیام، زخم ها به رنگ قرمز ظاهر شوند. اما این قرمزی باید به تدریج در طی ۵ الی ۷ روز کاهش یابد. اگر قرمز بودن زخم ادامه پیدا کند می تواند نشانه ای از عفونت زخم باشد.

به زودی ادامه مطلب در همین قسمت افزوده خواهد شد. با ما همراه باشید . . .

برخی از خدمات کلینیک زخم دکتر مشتاق، کلینیک درمان زخم خوب در تهران ، کلینیک تخصصی زخم:

درباره کلینیک درمان زخم دکتر مشتاق

کلینیک درمان زخم مشتاق با پشتوانه‌ای قوی از تجربه و تخصص همکاران و اساتید دانشگاهی در خدمت شما هموطنان عزیز می‌باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *