درمان زخم با فشار منفی

روش درمانی فشار منفی برای درمان زخم، یک روش پزشکی است که در آن از یک پانسمان ( روکش ) خلا برای بهبود و درمان زخم حاد، زخم مزمن و زخم سوختگی  استفاده می شود. روش درمان فشار منفی به این صورت است که در آن، یک پانسمان زخم مهر و موم شده که به یک پمپ متصل شده است را برای ایجاد محیط فشار منفی بر روی زخم قرار می دهند. اعمال خلاء پایدار به افزایش جریان خون کمک می کند و همچنین به تخلیه کردن سیال ( مایع اضافی ) از زخم، کمک می کند. بسته به نوع و محل زخم، فشار منفی می تواند به طور پیوسته و یا به طور متناوب توسط متخصص زخم، اعمال شود. درمان زخم به روش فشار منفی، می تواند چند روز تا چند ماه به طول بیانجامد.

 

درمان زخم با فشار منفی

 

 


کلینیک تخصصی درمان زخم دکتر مشتاق به همراه کادر تخصصی خود در زمینه درمان انواع زخم ها، از جمله درمان زخم بستر، درمان زخم عفونی، درمان زخم پای دیابتی ، درمان زخم سوختگی با پشتوانه ای قوی از تجربه و تخصص همکاران و اساتید دانشگاهی در خدمت شما هموطنان عزیز می باشد.


موارد استفاده از فشار منفی در کلینیک درمان زخم

برای درمان زخم های زیر می توان از فشار منفی استفاده کرد:

روش درمان زخم با فشار منفی

زمانی که پانسمان ( روکش ) مخصوص بر روی زخم قرار داده می شود، درمان زخم آغاز می شود. برای درمان زخم فوم باز فلزی استریل که اندازه آن از قبل برش داده شده است بر روی زخم قرار داده می شود. این فوم به عنوان نوعی فیلتر عمل می کند تا از مسدود شدن دستگاه فشار منفی توسط ذرات بزرگ مانند لخته های خونی و بافت ها، جلوگیری کند. یک پمپ به پانسمان متصل شده و یک بار فشار منفی اعمال کرده و یک محیط خلاء ایجاد می کند. عمل درمان زخم با فشار منفی باید توسط متخصص زخم انجام شود.

برخی از زخم ها به اندازه ای عمیق نیستند که بتوان با فول باز استریل و یا دیگر پانسمان ها آن ها را پوشاند. در این نوع زخم ها، پلی اورتان فیلم به کار می رود. پانسمان ها باید هر سه تا هفت روز تعویض شوند. فشار منفی اعمال شده می تواند بسته به زخم و تحمل بیمار از ۱۲۵ تا ۷۵ mmHg متغیر باشد. درمان زخم با فشار منفی ممکن است درد آور باشد، به خصوص زمانی که باید پانسمان زخم نیز تعویض شود. با این حال، سطح درد تا حد زیادی به نوع زخم، محل و سطح بهبودی بستگی دارد.  به طور معمول متخصص زخم، برای بیماران پیش از تعویض پانسمان زخم و درمان زخم با فشار منفی، داروهای ضد درد و مسکن تجویز می کند.

 

برخی از خدمات کلینیک زخم دکتر مشتاق، کلینیک درمان زخم خوب در تهران ، کلینیک تخصصی زخم:

کلینیک درمان زخم دکتر مشتاقمشاهده نوشته ها

Avatar for کلینیک درمان زخم دکتر مشتاق

کلینیک درمان زخم مشتاق با پشتوانه‌ای قوی از تجربه و تخصص همکاران و اساتید دانشگاهی در خدمت شما هموطنان عزیز می‌باشد.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *