منوی سایت

آفلودینگ زخم پای دیابتی

آفلودینگ زخم یا تخلیه بار ( کاهش فشار ) به کاهش فشار وزن بدن بر روی پا و درمان زخم پای دیابتی کمک می کند.

 

آفلودینگ زخم پای دیابتی

 

زمانی که فرد مبتلا به بیماری دیابت، زخم پای دیابتی را تجربه می کند، با توجه به عوامل مختلف ممکن است زمان بهبود زخم طولانی شود. افراد با این بیماری متابولیک در خطر کاهش جریان خون به سمت اندام های تهتانی بدن هستند که می تواند منجر به عفونت زخم شود. علاوه بر این، کاهش جریان خون به معنای فقدان احساس در پاها است که فرد نمی تواند به موقع زخم یا عفونت را در پاهای خود تشخیص دهد. یکی دیگر از عوامل در طولانی شدن زمان درمان زخم پای دیابتی، فشار مداوم بر روی پاها است، فشار زیاد می تواند تاثیر منفی بر بهبود زخم داشته باشد و مراحل درمان را کند کند. این دقیقا زمانی است که ما به آفلودینگ پای دیابتی نیاز خواهیم داشت.

 

آفلودینگ چیست؟

آفلودینگ یک احتیاط در بخش مراقبت از زخم است که کمک می کند تمام فشار بدن بر روی پا وارد نشود. متخصص زخم ممکن است روش آفلودینگ را با توجه به شرایط زخم شما، پیشنهاد دهد اما این موضوع بدین معنی نیست که شما دیگر نباید راه بروید یا به هیچ وجه وزن را خود را بر روی اندام آسیب دیده وارد نکنید. این روش کاهش فشار ضروری است، زیرا هنگامی که شما راه می روید، مقدار زیادی از فشار وزن بدنتان را پاها و قوزک پاها تحمل می کند. مقدار فشار وارد شده می تواند مانع جریان خون شود و در نتیجه مانع رشد عروق خونی جدید و همچنین بافت شود. به همین دلیل آفلودینگ می تواند به درمان زخم پای دیابتی کمک و مانع بروز عوارض دیگر همچون عفونت زخم شود.

 

 روش آفلودینگ زخم پای دیابتی چگونه انجام می شود؟

چندین روش برای انجام روش آفلودینگ وجود دارد که ساده ترین راه استراحت و کاهش فعالیت های روزانه است، با این حال این روش همیشه یک گزینه منطقی و قابل قبول نیست، علاوه بر این فقدان فعالیت بدنی در واقع ممکن است برای سلامت فرد، به ویژه فرد مبتلا به دیابت مضر باشد. یکی دیگر از روش های رایج آفلودینگ استفاده از کفش های تحصصی آفلودینگ است که به شما اجازه می دهد به طور متناوب بایستید و ثبات و تعادل خود را حفظ کنید، اما این روش برای راه رفتن طراحی نشده است. اگر که شما به علت موقعیت شغلی یا زندگی خود مجبور به پیاده روی باشید، متخصص زخم ممکن است واکر، عصا یا صندلی چرخدار را پیشنهاد دهد.

اما روشی که در حال حاضر توسط متخصصین زخم ارائه می شود، یکی از موثرترین روش های آفلودینگ محسوب می شود. در این روش ممکن است درمانگر زخم شما از پدهای سفت و ضخیم و گچ برای کاهش فشار وزن بدن بر روی زخم استفاده کند. البته این روش برای افراد مبتلا به زخم عفونی تجویز نمی شود، زیرا دسترسی به منطقه آسیب دیده را کاهش می دهد. با این حال اثربخشی آن در بهبود زخم پا در میان افراد مبتلا به دیابت به طور گسترده ای ثابت شده است. با متخصص زخم خود صحبت کنید تا تعیین کند که این روش برای آفلودینگ زخم پای شما مناسب است یا خیر.

 

source: advancedtissue

 

برخی از خدمات کلینیک زخم دکتر مشتاق، کلینیک درمان زخم پای دیابتی:

درباره کلینیک درمان زخم دکتر مشتاق

کلینیک درمان زخم مشتاق با پشتوانه‌ای قوی از تجربه و تخصص همکاران و اساتید دانشگاهی در خدمت شما هموطنان عزیز می‌باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *